www.Chlodniarz.pl
Chłodnictwo Klimatyzacja Wentylacja Automatyka O nas Cennik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Strona Główna

chlodniarz@chlodniarz.plwww.TanioGrzej.pl

www.Panasonic.waw.pl

www.Neura.waw.pl

www.Dimplex.waw.pl

 
 
 

Chłodnictwo

Każdy z nas potrafi samodzielnie, łatwo i szybko, stworzyć ad hoc bardzo prosty system chłodzący. Jeżeli włożysz do ust palec i zwilżysz go, to po wyjęciu z ust, poczujesz chłód na tej części palca, która została zwilżona. Dlaczego tak się dzieje? Przecież ślina w ustach nie tylko nie jest chłodna, ale wręcz ogrzana do temperatury ciała czyli około 36 stopni Celsjusza. Otóż stworzyliśmy właśnie najprostszy system chłodniczy dzięki temu, że... czytaj dalej...

Komercyjne urządzenia chłodnicze w odróżnieniu od domowych są tak zaprojektowane i wykonane, aby były okresowo przeglądane przez serwis chłodniczy.
Niektóre fragmenty urządzeń powinny być regularnie oczyszczone. Elementy rurociągów chłodniczych powinny być sprawdzone i dokręcone, aby uniknąć ucieczki freonu. Różne części instalacji powinny być sprawdzone, aby z wyprzedzeniem wykryć potencjalną awarię.
Takie działania fachowego serwisu chłodniczego obniżają koszty eksploatacji urządzeń oraz zapobiegają nieplanowanym przestojom i wydatkom dzięki unikaniu poważniejszych (kosztownych) awarii.
Urządzenia, które nie są serwisowane i pobierają więcej prądu niż to jest potrzebne, na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo jak urządzenia w pełni sprawne.
Nadmierne koszty eksploatacji nie serwisowanych lub źle serwisowanych urządzeń nie są widoczne, gdyż są ukryte w rachunkach za prąd elektryczny, w kosztach strat zepsutego towaru, w uciążliwości dla użytkownika i w zwiększonej awaryjności.
Doświadczony serwis, podczas przeglądu, potrafi wykryć potencjalne źródła awarii podzespołów i zapobiec im. Czasami wystarczy odgiąć delikatnie jakąś rurkę, która ociera się o inną i wiadomo, że po jakimś czasie wskutek drgań, jedna z nich się przetrze i w najmniej odpowiednim momencie (np. w nocy) freon ucieknie do atmosfery, a towar może ulec zepsuciu.
Oczywiście koszty naprawy są wówczas o wiele większe niż okresowe przeglądy.
Zdarzają się użytkownicy komercyjnych urządzeń chłodniczych, którzy myślą tak:
"Płacę tej firmie za konserwację a oni nic nadzwyczajnego nie robią. Przyjeżdżają, coś tam czyszczą, stukają, oglądają...
Nic się nie dzieje z tymi urządzeniami to po co płacić im za konserwację...?"
Szanowny użytkowniku, jeżeli znalazłeś taki serwis, którzy bierze od Ciebie pieniądze za to, żeby nic się nie działo z Twoimi urządzeniami, to trzymaj się go mocno - rękami i nogami. Może się zdarzyć, że znajdziesz firmę serwisową, która będzie dla Ciebie bardzo dużo pracowała i za Twoje ciężko zarobione pieniądze wykona u Ciebie wiele napraw i remontów oraz bardzo szybko będzie przyjeżdżała do częstych awarii...

Zajmujemy się zarówno serwisem istniejących urządzeń i systemów, wszelkimi naprawami i modernizacjami, jak i wykonawstwem nowych instalacji. Serwisujemy urządzenia dowolnej marki, nawet nietypowe, wykonane jednostkowo czy przerobione z innych. Działamy głównie na terenie Warszawy i Mazowsza.
Ponieważ w 2017 r. wynaleźliśmy nowy typ pompy ciepła, którą nazwaliśmy Hybrydową Pompą Ciepła więc rozszerzyliśmy naszą działalność o produkcję swojego wynalazku.
Wynalazek został zgłoszony do Urzędu Patentowego RP w celu ochrony naszych praw intelektualnych.

Jeśli Twoje urządzenia potrzebują fachowej pomocy, to skontaktuj się z nami.
O ile tylko istnieje techniczna możliwość rozwiązania Twojego problemu, to prawdopodobnie my ją znamy.
Posiadamy Certyfikat F-gazowy w pełnym zakresie.

tel. 668-272-098

chlodniarz@chlodniarz.pl

Z A P R A S Z A M Y  !

Wystarczy, że zadzwonisz lub wyślesz SMS`a i poprosisz o rozmowę - oddzwonimy na Twoją komórkę lub stacjonarny numer.  Jednocześnie zapraszamy serdecznie instalatorów Pomp Ciepła, sprzedawców i dystrybutorów z całej Polski do nawiązania, obustronnie korzystnej współpracy na tym dynamicznie rozwijającym sie rynku.

 © 2010-2019 - Chlodniarz.pl

chlodniarz@chlodniarz.pl